Ako propagovať vegánsku značku nevegánom

Ako propagovať vegánsku značku nevegánom

Vegánske produkty nie sú na trhu novinkou, avšak inovácia produktov s podobnou chuťou a štruktúrou ako tradičné mäsové a mliečne výrobky zmenila prístup verejnosti. Čoraz viac spotrebiteľov sa proaktívne vyhýba určitým zložkám z medicínskych dôvodov, zdravšieho životného štýlu, etiky alebo životného prostredia. Uvedomelí spotrebitelia prechádzajú zo svojho zaužívaného prístupu k nakupovaniu a čoraz viac sa zaujímajú o to, ako a kde sa získavajú a vyrábajú potraviny ktoré nakupujú. Etická citlivosť sa čoraz viac začleňuje do spôsobu výroby a spotreby potravín a stáva sa dôležitým faktorom pri určovaní toho, kde spotrebitelia míňajú svoje peniaze.

Aj keď sa mnohí spotrebitelia nedržia striktne vegánskej stravy, menia svoje stravovacie návyky kvôli novým úrovniam povedomia a inovatívnym potravinovým alternatívam. Flexitariáni, ktorí väčšinou jedia rastlinnú stravu a zároveň konzumujú mäso a iné živočíšne produkty s mierou, prinášajú nový prístup ako striktný prechod na plnohodnotnú vegánsku alebo vegetariánsku stravu, pričom stále pomáhajú planéte a udržiavajú si zdravší životný štýl. Posun smerom k flexitariánstvu a rastlinnej strave je poháňaný najmä mladšou generáciou, ale rýchlo sa dostáva do popredia vo všetkých vekových skupinách.

Aby vegánske značky maximalizovali svoj potenciál, musia reagovať na potreby flexitariánov prostredníctvom správnej stratégie značky a balenia, pričom je potrebné zdôrazňovať prínosy produktov pre zdravie a životné prostredie. Tu je niekoľko nápadov, ako môžete rozšíriť svoju marketingovú komunikáciu mimo vášho vegánskeho publika a zvýšiť svoj podiel na trhu:

1. Influencer marketing

Možno už máte vzťahy s vegánskymi influencermi, ale prečo neskúsiť vytvoriť výzvu alebo kampaň s nevegánmi, otestovať ich, aby vyskúšali vaše produkty a jedli rastlinnú stravu počas vopred stanoveného času a úprimne zhodnotili vaše produkty. To povzbudí viac nevegánov, aby začlenili váš vegánsky produkt do svojho každodenného života. Zvážte oslovenie ľudí ovplyvňujúcich fitness a zdravie, mamy, blogerov o životnom štýle, potravinových kritikov alebo známych šéfkuchárov, aby vyskúšali a podelili sa o váš produkt, ako aj o recepty a jedlá, ktoré s nimi uvarili.

2. Blog

Blog na vašom webe pomáha zvyšovať návštevnosť vášho webu, pretože vyhľadávače milujú čerstvý obsah. Je to tiež skvelý zdroj obsahu pre vaše sociálne siete. Zvážte rôzne typy blogov – textové alebo video a zamerajte sa na obsah, vďaka ktorému sa vaši návštevníci budú cítiť dobre a inšpiruje ich k vyskúšaniu nových skúseností. Zamyslite sa nad tým, ako vaši potenciálni zákazníci vyhľadávajú informácie a prispôsobne titulky vášho blogu, aby mohli ľahko identifikovať ten správny obsah.

3. Marketing na sociálnych sieťach

Zamerajte sa na obsah, ktorý je dostatočne náučný a zaujímavý, aby si ho ostatní mohli uložiť a zdieľať s ostatnými. Pútavé kampane, ako sú súťaže a výzvy, ich budú motivovať k akcii, vzdelávacie príspevky im poskytnú nové perspektívy a príspevky o vašich produktoch im budú pripomínať vašu značku. Zahrňte interaktívnejší obsah, ako živé vysielanie alebo stories, aby ste vytvorili autentický zážitok a spojili sa so svojimi followermi. Pamätajte, že sociálne siete sú o konverzáciách, nie o vlastnej propagácii, takže sa zamerajte na budovanie komunity značky namiesto toho, aby ste sociálne siete používali iba ako digitálny obchod.

4. Reklama

Ako vegánska značka možno používate svoj reklamný rozpočet na zacielenie na tých, ktorí sa s najväčšou pravdepodobnosťou zaujímajú o vegánske produkty. Ak však do zoznamu pridáte zákazníkov, ktorí si uvedomujú zdravie, rozšírite svoj dosah. Aj keď si vaše produkty hneď nekúpia, zoznámia sa s vašou značkou a čím viac správ uvidia a budú sa im páčiť, tým viac ich budú chcieť vyskúšať. Pridávanie platených príspevkov na sociálne siete, sprístupňovanie nákupov na Instagrame, používanie grafických reklám a reklám Google môžu mať veľký vplyv na vnímanie vašej značky.

5. Vzťahy s verejnosťou

Vegánske značky by nemali obmedzovať svoju mediálny dosah na vegánske publikácie, práve naopak – oslovením širšieho publika si môžu rozšíriť okruh potenciálnych zákazníkov. Ak uvádzate na trh nový produkt, napíšte tlačovú správu a distribuujte ju do tlače. Vytvorením dvoch verzií – jednej pre vegánsku tlač a jednej pre nevegánskeho sa zvýši pravdepodobnosť pokrytia. Články o špecifikách vašich produktov, ich zaradenie do top zoznamov, ocenenia alebo rozhovory so zakladateľmi sú tiež skvelými spôsobmi, ako efektívne osloviť nových potenciálnych zákazníkov, ktorí nie sú vegáni.

Previous
Previous

Ako vytvoriť autentický príbeh značky

Next
Next

Ako funguje algoritmus Facebooku?