Ako funguje algoritmus Facebooku?

V Squirrels&Bears radi poskytujeme jasné odpovede na vaše otázky. V našej sérii #akotofunguje sa zameriavame na jednoduché vysvetlenia rôznych aspektov marketingu, zdôrazňujúc základné fakty, čo funguje a čo nefunguje. A dúfame, že vám trochu uľahčíme život.

Základy:

  • Facebook je jednou z najjednoduchších sociálnych sietí na ktorej si môžete vybudovať veľkú sledovanosť. Zameriava sa na koncept zdieľania, a umožní vám rýchlo škálovať a rozširovať vaše publikum.

  • Obsah je najdôležitejším faktorom, pokiaľ ide o rast a interakciu s vašimi followermi na Facebooku, a najefektívnejší spôsob, ako zistiť, čo funguje najlepšie, je testovať ako ľudia reagujú na váš obsah v reálnom čase.

  • Facebook neustále zbiera spätnú väzbu aby sa zlepšil, čo znamená, že neustále iteruje na základe preferencií publika. Má tiež „hodnotiaci signál“, ktorý zohľadňuje obvyklé príspevky, s ktorými jednotlivý používateľ interaguje, typ obsahu a popularitu príspevku, čo vytvára vlastný informačný kanál.

  • Facebook je tiež najsociálnejšia platforma a uprednostňuje priateľov a rodinu, preto sa najprv vždy zobrazia príspevky od vašich osobných kontaktov.

Na čo sa zamerať:

  • Začnite konverzácie, ktoré prinútia ľudí hovoriť, pomocou otázok, ktoré by mohli rozprúdiť diskusiu, bez toho, aby ste hľadali kontroverziu.

  • Urobte z videoobsahu základ vašej marketingovej stratégie. Je to dobré pre algoritmus a videoobsah môže byť na vašom informačnom kanáli Facebooku pútavejší, čo následne zvýši jeho šance na opätovné zdieľanie.

  • Využite skupiny na Facebooku, ktoré sú pre vaše publikum relevantné. To ponúka ďalšiu príležitosť dostať svoju stránku a firmu pred novú skupinu potenciálnych zákazníkov a followerov, ktorí zdieľajú spoločné záujmy s vaším existujúcim publikom.

  • Umožnite svojmu tímu, aby sa stal vašimi ambasádormi na Facebooku, ako už bolo spomenuté vyššie, Facebook uprednostňuje priateľov a rodinu a využívanie vašich zamestnancov na zdieľanie obsahu vytvorí organickejšiu angažovanosť.

Čomu sa vyhnúť:

  • Uverejňovanie dezinformácie alebo zavádzanie followerov.

  • Zameranie sa na výlučne reklamné príspevky. Facebook má veľký dosah, pokiaľ ide o ich platené reklamné platformy, avšak ak sa to používa v nadmernom množstve, môže sa to používateľom Facebooku javiť ako spam. Najmä staršia generácia, ktorá používa túto aplikáciu, bude mať väčšiu tendenciu nahlásiť vašu reklamu, čím poškodí vašu reputáciu na Facebooku.

  • Ignorácia odpovedí, komentárov a správ. Tie nebudú vždy pozitívne, ako už bolo povedané, Facebook môže rozdeľovať a môže sa objaviť negatívna spätná väzba. Pokúste sa vždy reagovať profesionálne a ak je to možné, preveďte konverzáciu na súkromnejšie miesto.

Previous
Previous

Ako propagovať vegánsku značku nevegánom

Next
Next

Storytelling - ako využiť silu príbehu v marketingu